KIRŞEHİR AKPINAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi

    Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal  Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi  ilçemizde de uygulanmaya başlanmıştır.

 

 Projenin amacı: Meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleri ile birlikte okulun bulunduğu mahallede , ilçede veya il içinde tespit edilen belirli sayıda ihtiyaç sahibi durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarım yapılması, evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir ya da küçük onarımının yapılması; İhtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak konularda bilgi verilmesi ya da bu kişilere yardım edilmesi, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların imkanlar dahilinde gerçekleştirilmesidir.

 

 İlçemizde bulunan meslek lisesi öğrencileri bu kapsamda; ev temizliğinden tutun da bahçe bakımına , yemek yapmaktan kitap okumaya , boya badana; sobalı evde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin soba-baca temizliğinden evde kullanılan aletlerin güvenli kullanımı hakkında bilgilendirmeye ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verilmesine kadar pek çok konuda ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesiz yaşlılara yardım ellerini  uzatacaklardır.

 

      Tabi ki bunların hepsi belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi aileler ve kimsesiz yaşlılara yapılacaktır. Bu projeyle meslek lisesi öğrencilerimiz halkla dayanışma, yardımlaşma içerisinde olacaktır. Halk- öğrenci iletişimi güçlenecektir. Yapılacak şeyler küçük gibi görünse de belki mutluluk atladığımız küçük şeylerde saklıdır.

 

Bu proje Kapsamında yapılacak çalışmalar Meslek Liselerimizin Web sayfasında yayımlanmaktadır.

 

 

1-) Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi

Yenidoğan Mahallesi Hükümet Konağı Akpınar/KIRŞEHİR - 0 386 412 22 26

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.